2019 NZ Laser Champs Entries

Updated 8am 10 Jan

First Name Last Name Sail Number Fleet Nationality Yacht Club
Max Beck 190321 Laser 4.7 Under 18   Muritai Yacht Club
Jacob Goodall 196410 Laser 4.7 Under 18   Napier Sailing Club
Cameron Holding NZL 42618 Laser 4.7 Under 18   Manly Sailing Club
Pann Lastennet NZL 19883 Laser 4.7 Under 18 Thai-French Manly Sailing Club
BLAKE NELSON NZL44238 Laser 4.7 Under 18   MANLY SAILING CLUB
Jayden Abbott 205920 Laser Radial Open   Torbay Sailing Club
Rachel Glenn n/a Laser Radial Open American Encinal Yacht Club
Jason Hewitt n/a Laser Radial Open   HYC
Scott Leith 208521 Laser Radial Open   Murrays Bay Sailing Club
Brad Salthouse 192642 Laser Radial Open   Torbay Sailing
Alex Wood n/a Laser Radial Open   Manly
Olivia Christie 209279 Laser Radial Women   Worser Bay Boating Club
Julia Francis 208518 Laser Radial Women   Murrays bay sailing club
Sally Hill 197253 Laser Radial Women   Naval Point Club Lyttelton
Annabelle Rennie-Younger 211516 Laser Radial Women   MBSC
Courtney Reynolds-Smith 208359 Laser Radial Women   MBSC
Caleb Armit 209259 Laser Radial Youth   MBSC
Harrison Baker 199215 Laser Radial Youth   Torbay Sailing Club
Jack Bennett N/A Laser Radial Youth   QCYC
Isabella Boyd 208341 Laser Radial Youth   Wakatere
Luke Cashmore 212257 Laser Radial Youth   Wakatere Boating Club
Chester Duffett 192303 Laser Radial Youth   MCC
Chester Duffett 192303 Laser Radial Youth   MCC
Henry Elworthy 206381 Laser Radial Youth   MBSC
Laura Erichsen 177768 Laser Radial Youth   Manly Sailing Club
Jaime Framis Harguindey 150057 Laser Radial Youth Spain Bay of island yatch club
Fin Georgeson 199211 Laser Radial Youth   Plimmerton Boating Club
Josh Gilmore 214440 Laser Radial Youth   Napier Sailing Club
Ollie Gilmour 185805 Laser Radial Youth   RBC/PCYC/MBBC
Henry Goodall 210160 Laser Radial Youth   Napier Sailing Club
Aidan Gordon 148935 Laser Radial Youth   Wakatipu
Ryan Harden 211559 Laser Radial Youth   Wakatere Boating Club
Noah Hengst 195540 Laser Radial Youth   Napier Sailing Club
Quinn Kusanic 210823 Laser Radial Youth   Bay of Islands
Jack Lee Rush 210821 Laser Radial Youth   Wakatere Boating Club
Nicholas Mannering 162135 Laser Radial Youth   Napier Sailing Club
Max McLachlan 195544 Laser Radial Youth   NPCL
Thomas Mulcahy n/a Laser Radial Youth   Murrays Bay Sailing Club
Greta Pilkington 211574 Laser Radial Youth   WBC
Matthew Rist 170546 Laser Radial Youth   Manly Sailing Club
James Sheldon 196868 Laser Radial Youth   Bay of islands yacht club
Albert Stanley 209281 Laser Radial Youth   Worser Bay Boating Club
Samantha Stock 210825 Laser Radial Youth   MBSC
Ryan Tait 136709 Laser Radial Youth   Paremata BC/Worser Bay BC
Blake Wood 161589 Laser Radial Youth   Manly
Josh Armit 212259 Laser Standard Open   MBSC
Philipp Buhl 191131 Laser Standard Open GER SCAI
Andrew Child 187890 Laser Standard Open   Taipa sailing club
Luke Deegan 214992 Laser Standard Open   Pupuke BC
Dean Drummond 181944 Laser Standard Open   Pupuke
Teakuao Framhein n/a Laser Standard Open   RSC (Rarotonga Sailing Club)
george george 211664 Laser Standard Open   Muritai Yacht club
Alastair Gifford 212252 Laser Standard Open   QCYC
Mark Hodren 208523 Laser Standard Open   Queen Charlotte yacht club
Jin Hwan Lee 206034 Laser Standard Open   Chungnam Yacht Club
JinHwan Lee 206034 Laser Standard Open Korea Chungnam Yacht Club
Rohan Lord Na Laser Standard Open   Pbc and tbc
Sam MEECH 214435 Laser Standard Open   TYPBC
Tim Pitcaithly 181965 Laser Standard Open   Naval point club
John Pitman 211512 Laser Standard Open   New Plymouth
Ross Roberts 187891 Master Radial Apprentice (35-44)   Tamaki Yacht Club
Ross Roberts 187891 Master Radial Apprentice (35-44)   Tamaki Yacht Club
Hamish Atkinson 199057 Master Radial Grand Master (55-64)   Npcl
Ian Dobson 170538 Master Radial Grand Master (55-64)   Point Chevalier Sailing Club
Robert English 174322 Master Radial Grand Master (55-64)   Vauxhall Yacht Club
Mark Hursthouse 163947 Master Radial Grand Master (55-64)   Pupuke Boating Club
Jo Jackman 167047 Master Radial Grand Master (55-64)   Napier Sailing Club
Kevin Jenkins 186656 Master Radial Grand Master (55-64)   Onerahi
Helen Spencer 171132 Master Radial Grand Master (55-64)   HYC & TYPBC
Rick Spencer 193138 Master Radial Grand Master (55-64)   HYC & TYPBC
Chris Trudgen 205848 Master Radial Grand Master (55-64)   muritai yacht club
Georgi Yankov 210822 Master Radial Grand Master (55-64)   Pupuke Boating Club
Bob Blakey 212260 Master Radial Great Grand Master (65+)   Tamaki YC
Gill Waiting 188800 Master Radial Great Grand Master (65+)   Napier sailing club
Dragos Blaga 186660 Master Radial Master (45-54)   Vauxhall Yacht Club - Dunedin
Richard Blakey 212249 Master Radial Master (45-54)   Tamaki Yacht Club
Mike Knowsley 202918 Master Radial Master (45-54)   Tamaki YC
Edmund Tam 202441 Master Radial Master (45-54)   Worser Bay Boating Club
Stew Taylor 192278 Master Radial Master (45-54)   Worser Bay Boating Club
Simon Beck 161275 Master Standard Apprentice (35-44)   Muritai Yacht Club
Matt Blakey 197259 Master Standard Apprentice (35-44)   PMYC
dave ridley 215052 Master Standard Apprentice (35-44)   pbc/ mcc
Ric Carr 198106 Master Standard Grand Master (55-64)   Port Ohope Yacht Club
gavin dagley 210818 Master Standard Grand Master (55-64)   Port Melbourne YC
Lachlan Hill 197253 Master Standard Grand Master (55-64)   NPCL
David Lowe N/a Master Standard Grand Master (55-64)   Pupuke boating club
Mark Macintosh 196879 Master Standard Grand Master (55-64)   Port Ohope Yacht Club
Mark Patterson 162087 Master Standard Grand Master (55-64)   Pupuke BC
Chris Sadler 210816 Master Standard Grand Master (55-64)   Tamaki Yacht Club
Paul Thomas 198105 Master Standard Grand Master (55-64)   Worser Bay Boating Club
Roger Winton 202689 Master Standard Grand Master (55-64)   Onerahi Yacht Club
Richard Dreverman 202583 Master Standard Great Grand Master (65+) Australian Vaucluse Yacht Club
Sandy Grigg 188808 Master Standard Great Grand Master (65+) Tamaki Y C
Garry Lock 196909 Master Standard Great Grand Master (65+) RNZYS
Ian Wallace 192308 Master Standard Great Grand Master (65+) PLSC
Doug Anderson 195538 Master Standard Master (45-54)   PCSC
Robert Anderson 168881 Master Standard Master (45-54)   KYC
Ken Atchison 192705 Master Standard Master (45-54)   Hamilton Yacht Club
Cris Brodie NZL 174323 Master Standard Master (45-54)   Manly Sailing Club
Charlie Buckingham 183898 Master Standard Master (45-54) USA NHYC
Don Christie n/a Master Standard Master (45-54)   Worser Bay Boating Club
Andrew Dellabarca 214438 Master Standard Master (45-54)   Worser Bay Boating Club
Michael Gray 161265 Master Standard Master (45-54)   Worser Bay Boating Club
steve harris 208790 Master Standard Master (45-54)   wbbc
Mike Matan 208838 Master Standard Master (45-54) USA RYA
Tony Nicholson n/a Master Standard Master (45-54)   Pupuke
Greg Wilshire 210507 Master Standard Master (45-54)   Pupuke
Rob Woodward 208529 Master Standard Master (45-54)   Worser Bay Boating Club